Jdi na obsah Jdi na menu

11. 10. 2016

Maratony v Chicagu a Eindhovenu

Na marotonu v Chicagu dominovali keňští běžči. Mezi ženami zvítězila Florence Kipglatová a obhájil tak své loňské prvenství v čase 2:21:32 s. Jako druhá doběhla Keňanka Edna Kiplagatová za 2:32:28 s. Třetí v celkovém pořadí skončila opět  Keňakana Valentine Kipketerová, která zaostala za druhou Kiplagatovou o 13 s.

Závod mužů se běžel bez vodičů, a proto to byl spíše taktický boj s kolísavým tempem. jako první proběhl cílovou pásku Abel Kirui (2:11:23 s ). Pouze o 3 s zaostal loňský obhájce prvenstí Dickson Chumba. Třetí doběhl Gideon Kipketer v čase 2:12:20 s.

V maratonu v Eindhovenu překvapivě zvítězil vodič Festus Talam ve skvělém čase 2:06:26, který se 7 km odtrhl od ostatních běžců a závod vyhrál. Druhý Kipserem zvládl trať na 2:08:00 a třetí byl Norbert Kiben (2:09:19).